Tréninky

Tréninkové hodiny
pondělí a čtvrtek začátečníci 18:00 19:00 R. Dupač, P. Valoušek, Z. Holečková
pondělí mírně pokročilí 18:00 19:30 R. Dupač, P. Valoušek, Z. Holečková
čtvrtek mírně pokročilí 18:00 19:00 R. Dupač, P. Valoušek, Z. Holečková
mladší žáci, starší žáci
pondělí a čtvrtek 18:00 19:30 R. Slavíček, Z. Holečková, M. Stibůrek, R. Dupač
dorost, dospělí
pondělí a čtvrtek 19:30 21:00 J. Hakl, R. Dupač, R. Slavíček, M. Stibůrek,
středa randorové tréninky 18:00 19:00 P. Valoušek, P. Matějka

 

Nábor

Pokud máte zájem přihlásit se na judo, bližší informace získáte na telefonním čísle 607 65 00 26 nebo osobně každé pondělí a čtvrtek v čase tréninku přímo v tělocvičně u trenérů (viz rozpis tréninků níže). O informace si také můžete napsat na náš e-mail: info@judoberoun.cz . Rádi Vám poskytneme všechny potřebné informace a odpovědi na Vaše otázky.

Nové zlepšení pro začátečníky a mírně pokročilé

V případě,že dítě vydrží rok a bude chtít pokračovat,bude následující rok oproti jiným oddílům a minulým rokům pokračovat pod svým původním trenérem i v pokročilejší skupině.
Hlavní výhoda je ,že si děti nemusí zvykat na nového trenéra hned po roce a trenér nebude ztrácet čas tím,že bude zjišťovat jak na tom děti jsou a získávat si jejich přízeň a důvěru.

Co potřebuji ke cvičení

Na první tréninky, kde se noví adepti mohou seznámit s judo není nutné zakupovat kimono. Postačí mikina, nebo volnější, pevná část oděvu bez knoflíků a zipu, s delšími rukávy a volnější tepláky (opět bez knoflíků a zipu). Oděv by měl být dostatečně volný pro pohyb a zároveň pevný, nenáchylný k roztržení. Jako obuv postačí pouze pantofle pro přechod od šaten do tělocvičny (dojo), cvičení samotné probíhá na boso.

Pokud se pro judo rozhodnete, lze dětem pořídit kimono přibližně od 500 Kč až po několik tisíc korun. Při výběru doporučujeme výhradně koupit kimona pro judo. V obchodech jsou k dostání i kimona pro jiná bojová umění, ale judo je kontaktní sport, ve kterém je kimono značně namáháno tahem a investice do levnějšího kimona může znamenat jeho brzké roztrhání a nutnost koupit nové.

 

 

Děti a mládež

Mládež je rozdělena do následujících kategorií: mláďata 9-10 let, mladší žáci/žákyně 11-12 let, starší žáci/žákyně 13-14 let, dorostenci/ky 15-16 let, junioři/rky 17-19 let. Při soutěžích jsou jednotlivé kategorie dále rozděleny podle váhy. I když je nejvhodnější věk pro začátek mezi 6 a 12 rokem, judo patří mezi sporty, s kterými je možné začít kdykoliv i ve velmi pokročilém věku. První 4 tréninkové hodiny jsou zdarma.

 

Dospělí (muži a ženy)

Kdokoli „z ulice“ může přijít a zúčastnit se našich tréninků na zkoušku. První 4 tréninkové hodiny jsou zdarma. Přijďte a nemějte obavy, v našich řadách jsou jak zkušení judisté, kteří se věnují judo od svého mládí, tak i začátečníci různého věku, muži i ženy. Věříme, že Vás judo zaujme i pro svou přátelskou atmosféru v našem klubu. S cvičením juda lze začít kdykoliv, důležitá je chuť začít a pravidelně dělat něco pro svou fyzickou kondici.

Co se naučím

Judo znamená jemná cesta a bylo založeno profesorem Jigorem Kanem v roce 1882 v Japonském Tokiu (více se o historii juda dočtete na odkaze O judo/Historie judo). Od roku 1964 se stalo judo Olympijským sportem a i přes velkou konkurenci dalších bojových umění se stále těší masové podpoře lidí po celém světě. Je sportem i zábavou, kterou můžete pěstovat od nejútlejšího věku až do pokročilého stáří.

Judo vychází z tradiční japonské filozofie a klade velký důraz na tradiční hodnoty samurajů: zdvořilost, odvaha, upřímnost, čest skromnost, respekt, sebeovládání a přátelství. Kromě základních pohybových dovedností jako například kotouly, sklopky, hvězdy, přemety, salta, pády, techniky na zemi i v postoji, sebeobrana, koordinace těla a jeho ovládání, se každý judista naučí i něco z odkazu japonských bojovníků a jejich morálních hodnot. Je to zkušenost, kterou děti i dospělí zcela jistě ve svém životě zhodnotí.

Nabízíme sportovní i rekreační charakter juda. Kdo chce, může se soustředit na sportovní část, která zahrnuje účast na jednotlivých krajských, republikových i mezinárodních soutěžích nebo se jenom věnovat rozvoji svých fyzických schopností a brát judo jako prostor pro setkání s přáteli, kteří mají stejně blízký vztah k tomuto krásnému sportu.

Napsat komentář